webinar video

Otomatik Webinar nasıl hazırlanır!

 

1- İşinizi tanıtan bir Video ile başlayın.

Webinarım, webinar türkçe yazılım ile hazırlanıp, kolay kullanmak için programlanmıştır. Herhangi bir webinar indir 'me söz konusu değil. İster Bilgisayarınızdan kayıtlı bir Video, isterseniz Youtube yada Vimeo gibi Sosyal mecralardan bir Video, Webinarıma ekleyerek başlayabilirsiniz. 
En iyi webinar video’nuzu, uygun bir aydınlatma, kaliteli bir web kamera ve düzenli bir arka plan ile odağı yalnızca içeriğinize çekebilirsiniz.  

Sunum Video'su hazırlatmak isterseniz Lütfen irtibaata geçin https://www.webinarim.com/iletisim

2- Açılış sayfanızı (Landingpage) düzenleyin

Sürükle ve bırak düzenleyicimizle, yaratıcılığınızı geliştirin ve sayfanızı birkaç dakika içinde oluşturun. Açılış sayfanız için istediğiniz özellikleri, logonuzu, web adresinizi belirleyin, her öğesini taşıyın, değiştirin, daraltın, gruplayın, renklendirin veya şekillendirin, dakikalar içinde Prezentabl olun. Dilerseniz hazır şablonlarımızdan seçip, sadece içeriğini değiştirerek, açılış sayfanızı hemen kullanmaya başlayın.

3- Webinarınıza kayıt olanlara otomatik e-posta gönderimi

Webinar'ınıza isim soyisim ve e-posta ile kayıt olan kişilere otomatik e-posta gönderilir. Webinara hoşgeldiniz, webinara giriş linki beraberinde otomatik e-posta ile gönderilir. Webinar esnasında sorusu olan izleyiciler, sohbet bölümüne soru yazabilir, webinar moderatörün e-posta adresine gönderilir. Tüm soruları cevaplayabilir. Webinarım admin hesabınızda, izleyici kayıtları ve tüm detaylı webinar istatistikleri bulabilirsiniz.. Webinara kayıt olan, webinara giriş yapan, webinarı izleyen ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Kayıt olan izleyiciler, potansiyel müşterilerinizdir. 

4- Webinar’ınızı Tanıtın

Sosyal medyanın gücünden faydalanma zamanı! İstediğiniz maksimum katılıma ulaşmak için açıklayıcı görselle, kendi açılış sayfanızı, mümkün olduğunca tanıtım yapmanız gerekir. İlgisini çeken kişiler, Webinar'ınızı, spontan olarak her saat, katılabilecekler. Hedef kitlenizi içeren grup ya da sayfalara reklam verebilir, Sosyal Medya’da sponsorlu görsellerle kendinizi öne çıkarabilirsiniz. Dijital mecraların gücünü kullanın.

5- Webinar esnasında ve sonrasında bağınızı koparmazsınız

Katılımcıların sizinle sürekli bağlantıda kalması, Webinar esnasında sohbet bölümünde soru sorabilir ve bu sorular, webinar sahibine e-posta yoluyla iletilir. İster hemen e-posta yoluyla cevap verebilirsiniz ister daha sonra. Sohbet bölümüne hazır soru ve cevaplarınızı yazabilir ve webinar esnasında izleyenlerinizi bilgilendirebilirsiniz. O an size gereken soruları yöneltebilir, e-posta yoluyla anında cevap verebilirsiniz.. 
Webinar Pazarlama Otomasyonu!

 

webnarim
vebinar
Webinar otomasyonu ile Sunumunuzu Otopilot'a alın..

Sunum zamanlarınızı sınırsız belirleyin, aylık / yıllık Planlamalar
yapın.. Bir kez yapın, yıllarca planladığınız gibi değerlendirin!

Mükemmel canlı sunumlarınızı, ürün tanıtımlarınızı katılımcılara sunun.. 
Sunumunuz ile katma değer katın!

- Webinar Pazarlama Otomasyonu
- Webinar ile ilgili e-posta Pazarlaması
- Webinara Davetiye e-postaları
- Webinar önceki hatırlatma e-postaları
- Webinar katılımcılara takip e-postaları
- Webinara katılımcı olmayanlara yeniden e-posta
- Açılış sayfaları için şablonlar
- Açılış sayfası düzenleyicisi
- Teşekkürler sayfa düzenleyicisi
- Kendi Webinar odası
- %100 kendi geliştirdiğimiz teknoloji
- En yüksek aktarım hızı
- İhtiyaçlarınız için yapılmış
- Tüm tasarımlar duyarlı
- Web sitesi için kayıt formları
- Şablonlarımızdan seçim yapın
- Açılış sayfası şablonlarımızdan favori tasarımınızı seçin.

Tüm şablonlarımız Webinarınızı, Presantasyonunuzu kreativ şekillendirebilmeniz için, hazır hale getirilmiştir!

Webinarım, webinar indir 'meden, webinar eğitimleri veya web konferans'ınızı kayıt ederek video ile verebilirsiniz.

Webinar nedir, webinar nasıl yapılır, hangi endüstriler için uygundur?

Webinar, özellikle otomasyon formda, tüm sektörler ve endüstriler için uygundur! Sağlık sektöründe, Webinar Diş Hekimliği dönemi başladı. 

Şirketiniz, işletmeniz, ürününüz veya hizmetiniz hakkında, webinar otomasyonu kullanabilirsiniz! 

Dilerseniz ''Webinarım Nasıl Kullanılır'' webinarına katılabilir ve Webinarım'ın nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Sorularınız var ise chat bölümüne yazabilir, cevabını e-posta ile alırsınız. 
Webinar için 5 dakika zaman ayırmanız yeterli.

Spontan Webinar saatbaşı başlıyor!

https://webinarim.webinarim.com

 

 

Otomobil satıcıları

Yetkili bir bayi ajansı, bölgede tanınmış bir otomobil bayisi olarak kendini kurmak ve yeni veya kullanılmış bir araba satın almak üzere olan insanlarla temas kurmak için düzenli olarak otomatik webinarlara ev sahipliği yapıyor. Webinarlar farklı tarihlerde farklı konular ele alınmaktadır:

 1. İkinci el araba alırken dikkat edilmesi gereken 7 şey
 2. Yeni araçları finanse ederken gizli borç tuzakları nelerdir?
 3. Kiralama mı yoksa finansman mı? - Sizin için neyin en iyi olduğunu, nasıl bulabilirsiniz?

İlk konunun arkasındaki fikir açıktır - konuyla ilgilenen insanlar böyle bir araba satın almak üzeredir. 2. ve 3. konularda, ilgili taraflar başka bir yerden alınıyor. Burada yeni bir araba satın almak isteyenlerin de finansmanla ilgilendikleri veya bir araba kiralamayı düşündükleri varsayılmaktadır. Bu şekilde Galeri, kendini bir uzman olarak konumlandırmayı ve katılımcıların güvenini kazanmayı başarır.

Katılımcıları çekmek için Galeri, Facebook'a bulunduğu yerin 35 km'lik bir yarıçapında reklamlar verir. Bu reklamlar, her bir kişiye günde en fazla bir kez gösterilecek şekilde ayarlanmıştır. Bu şekilde çok uzun bir menzil elde edilir. Aynı zamanda, yeni veya yıllık bir araba satın almak nadiren genç insanlar için bir seçenek olduğundan, reklamlar sadece 27 yaşın üzerindeki kişilere gösterilir. Aylık reklam bütçesi 750 TL olan Galeri yaklaşık 200-300 katılımcı kazanıyor.

Katılımcı listesi ile yapılan bir karşılaştırma, katılımcıların en az% 20'sinin ya webinardan sonraki 2 hafta içinde kişisel olarak geldiğini ya da telefonla araç hakkında bilgi aldığını göstermiştir. Buna ek olarak, diğer web semineri katılımcılarının önerisi ve Otomobil Satıcısına daha fazla onarım siparişi nedeniyle Oto tamir için gelen nispeten yüksek sayıda insan var.

Otomobil Satıcısı, 2 hafta sonra kalan% 80'e ulaşmak için 7 günde bir 2 ay boyunca tüm web semineri katılımcılarına otomatik olarak bir e-posta gönderir. Bu e-postalarda, katılımcılar daha fazla ipucu alırlar ve 3 hafta sonra, 2 haftalık geçerliliği olan bir kullanılmış araç için 1000 TL tutarında bir "değişim bonusu" için bir fiş ("sadece web semineri katılımcıları için") alırlar. Bu eylemler sayesinde web seminerine katılanların ortalama% 15-20'si Oto tamiri için geliyor.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Gayrimenkul Ajanslar

Bir emlakçı, ev sahipleri ve satıcılarla iletişim kurmak için her hafta birkaç web seminerine ev sahipliği yapıyor. En önemli 2 web seminerinde aşağıdaki iki konuda ders vermektedir:

 1. Bir daire kiralarken dikkat edilmesi gereken 3 şey
 2. Bir ev satarken en yaygın 5 hata

Bu konulara karar verdi: "çünkü insanlar reklam istemiyorlar, ama uygun şekilde tavsiye istiyorlar! En ucuza sahip olmakla ilgilenmiyorlar, ne yaptığını bilen birini istiyorlar. İnsanlar web seminerlerime gidiyor çünkü konuyla ilgileniyorlar - ve konuyla ilgileniyorlarsa benim potansiyel müşterimdir. "

Web seminerleri için katılımcı almak amacıyla, bölgedeki reklamlara ve günlük gazetelere ve sürekli olarak Facebook ve Google Adwords'e reklamlar yerleştirdi. Facebook ve Google Adwords'e reklam yerleştirirken, yarıçapı bulunduğu yerin çevresindeki 80 km'ye düşürür ve reklamları yalnızca emlakla ilgilenen kişilere gösterir. Bu önlemlerin bir sonucu olarak, web seminerlerinde haftada yaklaşık 50 katılımcı bulunuyor ve bunların 5-8'si derhal onunla iletişime geçiyor.

"Geç karar verenlere" ulaşmak için ayrıca 2-3 haftada bir e-posta gönderiyor. Bu sayede her webinar katılımcısı, gelecek 12 ay boyunca daire kiralama veya ev satışı ile ilgili konularla her 21 günde e-posta ile akılda kalıcı bilgiler gönderiyor. Bu "geç karar verenler" - bazen 1-2 hafta sonra, bazen sadece 10-12 ay sonra - haftada ortalama 4-5 kişi ona ulaşıyor.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Seyahat Acentası

Bir seyahat acentesi, yeni müşteriler çekmek için düzenli olarak otomatik web seminerlerine ev sahipliği yapar. Bu amaçla, genel müdür belirli seyahat yerlerinde dikkat edilmesi gereken şeyler veya hangi turistik yerlerin kaçırılmaması gerektiği gibi çeşitli konular hakkında rapor hazırlar. Web seminerlerinin başlıkları, örneğin:

 1. Karayipler'de tatil - buna dikkat etmelisiniz
 2. Tayland'da Görülmesi Gereken 7 Manzara
 3. İptal sigortası - kapsam dahilindedir ve nelere dikkat etmelisiniz?
 4. 3000 TL altındaki tatiller - bu Tatil yerleri gerçekten buna değer!

Web seminerlerinde, seyahat acentesinin genel müdürü, katılımcılara doğrudan seyahat acentesinde danışmanlık hizmetine girecek önemli ipuçları verir. Bir yandan, kişisel danışmanlık hizmetleri için gösterilen çabayı azaltmayı başarıyor. Öte yandan, web seminerindeki katılımcılar, satış konuşması değil, bağlayıcı olmayan bir konferans veya seminer gibi hissediyorlar. Sonuç olarak, seyahat acentesi çok iyi bir güven temeli oluşturur ve kendisini yetkin bir temas olarak konumlandırır.

Seyahat acentesi, katılımcıları web seminerlerine dahil etmek için Facebook ve Google Adwords'e kendi konum'larından 25 km'lik bir yarıçap içinde reklam verir. Reklamlar, konuya bağlı olarak yalnızca belirli bir hedef gruba gösterilecek şekilde tasarlanmıştır - örneğin, en iyi balayı hedeflerine yönelik bir web semineri, daha yeni nişanlanmış veya düğün konusuyla ilgilenen kişilere gösterilir.

Buna ek olarak, seyahat acentesi, tüm web semineri katılımcılarına, belirli bir tatil yeri veya tatil zamanı için en iyi rezervasyon süresinin ne olduğu konusunda alıcıların her zaman zamanında bilgilendirildiği bir e-posta bültenine ücretsiz giriş imkanı sunar.

Bu önlemlerle, seyahat acentası aylık 1500 TL reklam bütçesi ile ortalama% 15 daha fazla seyahat satmayı başardı. Olumlu yan etkisi: En yaygın danışmanlık hizmetlerini web seminerlerine taşıyarak, seyahat acentesindeki danışmanlık çabası o kadar azaltılmıştır ki % 15 daha fazla seyahat aynı işgücü tarafından temsil edilebilir.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

 

Dans Okulu

Bir Dans Okulu web semineri formunda ücretsiz deneme kursları düzenlemektedir. Dans'lar ortalama 45 dakika sürer ve yüzeysel olarak bir dans stilinin temellerini açıklar. Sonunda, dans öğretmeni daha sonra dans okulundaki bir kursun tam kursu ve çerçevesi hakkında 5-10 dakika daha rapor verir ve katılımcılarla sanal bir "tur'' olarak Dans Okulunun gezdirir.

Dans okulu bu yolu gitmeye karar verdi, çünkü nispeten fazla sayıda ilgili tarafın bir deneme kursuna kişisel olarak kaydolmak ve daha sonra diğer katılımcıların önünde kendilerini utandırmak için belirli bir engellemesi olduğunu tespit etti. Web seminerleri katılımcılara belirli bir anonimlik sunar ve kimsenin onları derecelendirmeyeceğini bilirler. Buna ek olarak, web seminerlerinin otomasyonu, dans okulunun herhangi bir zaman harcamadan ücretsiz tadım kursları sunmasını sağlar.

Web seminerleri dans okulunu ağırlıklı olarak kendi web sitesinde ilan eder. Hiçbir ek önlem alınmadan, dans okulu web semineri pazarlaması yoluyla sunulan her kursun başarılı olduğunu ve birçok kursun tamamen görevlendirildiğini başarmıştır. Son yerleri doldurmak için dans okulu, katılımcıları web seminerlerine ve dolayısıyla dans kurslarına dahil etmek için Facebook'ta belirli bir liderlikle reklamlar yayınlar.

Buna ek olarak, dans okulu kısa süre önce Facebook'ta yeni nişanlı olan veya "evlenmek" konusuyla ilgilenen kişilere yönelik hedefli reklamlar vermeye başladı. Dans okulu esas olarak reklamlardaki çevrimiçi kurslarının reklamını yapar. Bu önlemin sonucu olarak, düğün dansı kursları artık istek üzerine değil, düzenli tarihlerde yapılmaktadır. Aynı prensibe göre, şu anda tek dans kursları ve çiftler dans kursları oluşturulmaktadır.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Network Marketing

Network Marketing, ağ pazarlamasında müşteriler ve ortaklar kazanın

Giderek daha fazla insan MLM ve ağ pazarlamasına giriyor . Bu, bu tür modellerin ne kadar başarılı olduğunu gösterir, ancak aynı zamanda rekabetin büyüdüğü anlamına gelir. Bir süre önce birkaç ağın piyasada olduğu yerlerde, şimdi onlarca farklı ağ var. Sonuç olarak, ağ kullanıcıları yeni ortakları ve yeni müşterileri nasıl kazanacaklarını her zamankinden daha fazla düşünmek zorundadır. En başarılı ağcıların çoğunun izlediği yollardan biri web semineri pazarlamasıdır. Bu yazıda onunla ne yapacağını, nasıl çalıştığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Temel kavram - bu web semineri pazarlaması

Web semineri pazarlamasında, potansiyel müşterilere veya iş ortaklarına ilgili teknik bilginin kendilerine verildiği ücretsiz çevrimiçi seminerler sunulur. Yani resmi olarak satış olayları değil, eğitim ve bilgilendirme web seminerleri ile ilgili. Bu şekilde, katılımcılarınızı uzmanlığınız ve yetkinliğiniz konusunda adım adım ikna etmeyi ve ürünlerinizi satmak veya bir ortaklık başlatmak için kararlı bir güven oluşturmayı başarırsınız.

Ortaklar kazanmak - basit ve sürdürülebilir

Çoğu ağ sunucusunun odak noktası ortak edinimi üzerinedir, çünkü büyük ve güçlü bir alt çizgi pasif bir geliri garanti eder. Partneriniz olma ihtimalini elde etmek için onları ağınızın anlamlı ve umut verici olduğuna ikna etmelisiniz. Bunu yapmak için, insanları aşağıdaki konulardan birini kapsayabilecek bir web seminerine getirmeniz yeterlidir:

 1. Altı ay içinde 3000TL pasif gelir - nasıl çalışır
 2. Sonunda ücretsiz: Bu yüzden işimden çıkabildim ve sonunda hayatımın tadını çıkardım
 3. Evden Çalışmak İçin Gerçekten Çalışan 5 Yol

Web seminerinde, katılımcılarınızı ağınıza ikna etmek için ortalama 60 dakikanız var - ve bu nedenle yeni ortaklar kazanma şansınız çok yüksek.

Yeterlilik ve güven sayesinde müşteriler kazanın

Bir alt çizginin pasif gelir elde edebilmesi için önce var olması ve gerçekten aktif olması gerekir. Bu nedenle, özellikle başlangıçta kendinizi satmaya başlamak en umut vericidir. Burada sadece bir kerelik müşteriler değil, uzun vadeli 'hayranlar' kazanmak özellikle yararlıdır. Ve burada web semineri pazarlaması tekrar devreye giriyor. Bu durumda da, potansiyel ilgili tarafları önce ilgili bir know-how web seminerine götürmelisiniz - örneğin, ağa bağlı olarak:

 1. Genç, sağlıklı ciltler için 5 ipucu
 2. Sonunda ucuz bir şekilde seyahat edin - nasıl çalışır
 3. Sektörün senden sakladığı 3 şey
 4. Yorgun ve zayıf hissetmenizin 7 nedeni

İş ortağı edinimi için web seminerlerinde olduğu gibi, ürünlerinizi gittikçe daha fazla satmadan önce katılımcılara heyecan verici ve ilginç içerikler sunuyorsunuz - ki bu elbette genç, sağlıklı ciltler için en iyi çözüm veya sürdürülebilir sağlıklı olanlar için en iyi çözümdür Sudur.

İpuçları ve püf noktaları

Ortakları eğitin ve onlar için ödüllendirin

MLM & Network Marketing'in bir ortağı, yalnızca ürünleri kendisi satıyorsa veya kendi kendine satış yapan ortakları alt çizgiye getiriyorsa bir şeyler getiriyor. Bu nedenle, alt çizginizi eğitmek ve motive etmek için zaman harcadığınızdan emin olun. Alt hattın nasıl başarılı bir şekilde satılacağını veya ortakların nasıl başarılı bir şekilde kazanılabileceğini öğrendiği eğitim malzemeleri, açıklayıcı videolar ve web seminerleri kendi başarınıza önemli ölçüde katkıda bulunur. Ücretsiz kontrol listesi gibi küçük ödüllerle, alt çizginizi eğitim belgeleri üzerinde gerçekten çalışacak şekilde motive edebilirsiniz.

Müşterileri iş ortaklarına dönüştürün

Sahip olabileceğiniz en iyi ortaklar kendi müşterilerinizdir. Bir yandan, ağınızın ürününe ikna oldular. Öte yandan, sosyal ortamlarının benzer olduğunu ve bu nedenle ağın ürününe temel bir ilgi olduğunu varsayabilirsiniz. Bu nedenle müşterileri olabildiğince çabuk ortak haline getirmeye çalışın.

Sizin için bu, ürün satışlarını ihmal etmemeniz gerektiği anlamına gelir. Başarılı iş ortağı olabilecek müşterilere ulaşmanın tek yolu budur.

Yeni hedef gruplar açın

Çoğu ağ sunucusu aynı hedef gruplara hitap eder: çevrimiçi para kazanmak isteyen veya pasif gelir elde etmek isteyen kişiler. Bu hedef gruba çok sayıda ağ sunucusu tarafından hitap edildiği için, burada kazanılacak çok fazla bir şey yoktur. MLM ve ağ pazarlaması hakkında fazla bir şey duymayan hangi yeni hedef gruplarına dokunabileceğinizi düşünün. Emekliler, doğum izni olan anneler, ev hanımları, öğrenciler, düşük gelirliler?

Farklı hedef gruplar - farklı konuşmalar

Hedef grubunuza ne kadar hassas bir şekilde hitap ederseniz, kampanyanız o kadar başarılı olur. Küçük bir örnek: "Emekli, öğrenci veya işsiz olarak pasif bir gelir nasıl oluşturulur" üç hedef grubun hepsini caydırır. Sonuçta, herkes özel bir şey olduğuna ikna oldu. Üç taraflı bir bölüm burada başarıyı önemli ölçüde artırabilir:

 1. Emekli olarak pasif bir gelir elde etmenin yolu budur
 2. Öğrenci olarak bu şekilde pasif bir gelir elde edersiniz
 3. İşsiz olarak pasif gelir nasıl oluşturulur

Tabii ki, bu üç farklı web semineri oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez. Basitçe yapmak bir web seminerini ve mümkün olduğunca genel olarak bu tutun. Ancak, farklı kullanıcı gruplarına yönelik özel giriş sayfaları ve reklamlar oluşturun. Sonunda herkes aynı web seminerine katılabilir.

Ayrı ortak edinimi ve satışı

Eşiniz olma motivasyonu, ürünlerinizi satın almaktan farklıdır. Ortak genellikle para kazanmak isterken, alıcı bir sorunu çözmek için belirli bir ürüne ihtiyaç duyar. Bu nedenle, en azından başlangıçta iş ortağı edinimini ve satışlarını ayırmanız önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, müşterilerde büyük ortak potansiyeli vardır - ancak bunu daha sonra ele almalısınız. "Pasif bir gelir nasıl oluşturulur ve genç, sağlıklı bir cilt elde edilir" konulu bir web semineri ile gerçekten kimseye ulaşamazsınız.

Heyecan verici hale getirin: çözümü tahmin etmeyin

Bazı ağ pazarlamacıları kampanyalarında çözümü öngörme eğilimindedir. Bu, "Ağ pazarlaması ile pasif bir gelir nasıl oluşturulur" veya "Son olarak ABC aracılığıyla genç ve sağlıklı bir cilt " reklam mesajları ile halka açıldıkları anlamına gelir . Bununla ilgili sorun, potansiyel potansiyel müşterinin kendisine belirli bir model veya ürünün satılması gerektiğini hemen fark etmesidir, bu da her şeyi çok daha eleştirel bir şekilde sorguladığı anlamına gelir. Ayrıca, belirli kavramların veya ürünlerin kullanılamaz olduğunu duyduğunu duymuşsa, ilk birkaç saniye içinde onu kaybettiniz. Bu nedenle canlandırın sadece onun ilgi değil tam olarak ne çözüm demek. Web seminerinde, sonunda onu adım adım ikna edebilirsiniz.
* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Endüstri Tesis yapımı

Orta ölçekli bir Tesis mühendisliği şirketi, web sitesinin verimliliğini artırmak için web seminerleri kullanıyor. Bu amaçla, şirket çeşitli web seminerlerine doğrudan ana sayfada ve şimdi de aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı alt sayfalara kaydolma olanağı sunmaktadır:

 1. Bir endüstriyel tesis planlarken en büyük 3 hata
 2. Otomotiv endüstrisindeki üretim tesisleri: Dikkat edilmesi gereken 5 şey
 3. Endüstri 4.0 - Üretim tesisleri Akıllı Fabrikanın bir parçası haline geliyor

Yönetim, yaklaşık 6 ay önce bu yola karar verdi, çünkü görevlendirilen pazarlama ajansı tarafından Google Analytics verilerinin analizi, çok sayıda tanınmış şirketin web sitesini ziyaret ettiğini, ancak çok az sayıda kişinin bizimle iletişim kurduğunu fark etmelerini sağladı. Web sitesinin ana sayfasında reklamı yapılan bir web semineriyle yapılan ilk test çalışması, web seminerinin kayıt oranının normal iletişim oranından% 400 daha yüksek olduğunu gösterdi.

Satış ekibini tüm web semineri katılımcılarına otomatik olarak bildirerek, satışlar web seminerinden sonra zamanında her bir katılımcıyla kişisel olarak iletişim kurabilir. Satış Ekibi, web seminerleri aracılığıyla oluşturulan kişiler için tamamlanma oranının, şirketle temas eden diğer kişiler için, yüksek olduğunu bildiriyor.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Hırdavatçı - Nalbur

Bir Hırdavatçı mağazası, web seminerleri aracılığıyla sürekli artan rekabetten öne çıkıyor ve müşterilerle uzun vadeli temas kuruyor. Bu amaçla, çalışanlar belirli manuel işlerin nasıl yapıldığını gösterdikleri mevsimsel web seminerleri düzenlemektedir. Web semineri başlıkları şunları içerir:

 1. Çim biçme makinenize bakım yaparken dikkat edilmesi gereken 3 şey
 2. Deliklerin açılması ve dolapların asılması: Dübeller bulundukları duvardan daha uzun süre dayanır
 3. Açık silikon: Eklemler yıllarca sıkı kalır

Hırdavat mağazası esas olarak Facebook'ta, yerel bir günlük gazetede ve bir reklam gazetesinde web seminerlerini tanıtır. Ayrıca, çalışanlar her müşteriyi uygun web seminerleri hakkında bilgilendirir ve istenirse randevu için doğrudan girerler. Buna ek olarak, düzenli web semineri randevuları için kayıt formları içeren bir ilan panosu doğrudan ödeme alanına asılır.

Bir yandan, Hırdavat mağazası müşteri sadakatini artırmak ve daha fazla müşteriyi mağazaya çekmek için bu önlemleri kullanır. Öte yandan, müşteriler e-posta adreslerini otomatik olarak açıklar, bu da kısa bir süre sonra kapsamlı bülten pazarlamasının kurulabileceği anlamına gelir. Bu bağlamda, kişiler düzenli aralıklarla "el sanatları" konusunda ipuçları ve püf noktaları, web seminerlerine davetler ve güncel özel teklifler (arka planda olan) hakkında bilgiler içeren bir bülten alırlar.

Web seminerlerini otomatik hale getirerek, hırdavat mağazası web seminerlerini bir çalışanın boş zamanına yatırım yapmak zorunda kalmadan düzenli olarak ve - hedef gruba göre - düzenli çalışma saatlerinin dışında tutmayı başarır.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Dernek/Vakıf

Geleneksel bir partinin yerel birliği, son seçim kampanyasında vatandaşlara ulaşmak ve seçim programını pazarlamak için web seminerleri kullandı. Web seminerinin başlığı:

 1. Parti X: Ülkemiz için vizyonumuz

Seçim etkinlikleri genellikle, adayların kendilerini ve seçim programlarını tanıttıkları ve ziyaretçilerden gelen soruları cevapladıkları bir belediye seçim kampanyasının bir parçası olarak düzenlenir. Ancak, bu tür etkinliklere katılanların sayısı son yıllarda azaldığından, yerel dernek web seminerlerine geçmeye karar vermiştir.

Web seminerleri yerel günlük gazetede ve yerel reklam gazetesinde birkaç kez ilan edildi. Dernek, seçime giden haftalarda kasabanın 7.500 sakininin çoğuna ulaşmak için Facebook'ta reklam vermek için 1000 TL yatırım yaptı.

Web seminerlerinin sonunda katılımcılar, iki seçim etkinliğinden birinde sorularını cevaplamaları için davet edildi. Web seminerlerinde toplamda yaklaşık 400 kişi yer aldı ve bunların 80'i seçim etkinliğine katıldı. Bir önceki seçimdeki seçim etkinliklerindeki toplam 30 katılımcı ile karşılaştırıldığında, bu önemli bir artıştır. Buna ek olarak, seçimlerden bir gün önce her katılımcıya bir oylama formu göndermelerini isteyen bir e-posta ve seçim programından en önemli 3 noktanın nihai listesini aldılar.

Bu önlemler sayesinde parti, yerel seçimlerde son 30 yılda en iyi seçim sonucunu almayı başardı.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli taraflardan veya taraf derneklerinden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Yazılım şirketi

Şirket, web seminerlerini bir yandan kendi web sitesinde, diğer yandan diğer çevrimiçi kanallar (adwords, uzman portalları ve uzman dergilerden haber bültenleri) aracılığıyla tanıtır. Çevrimdışı alanda, web seminerleri ilgili uzman dergilerde ilan edilir ve kayıt için şirketin web sitesine yönlendirilir. Buna ek olarak, fuar ziyaretçileri bir toplayıcı ve stand personeli tarafından bilgilendirilecek ve İnternet erişimi olan bir dizüstü bilgisayar kullanarak doğrudan tesise kayıt olma şansına sahip olacaklar.

Pazarlamada web seminerlerinin kullanılmasıyla, yazılım evi her ay yeni kişi sayısını% 300 artırmayı başardı - daha önce potansiyel müşterilerin reklamları tıkladığı ve iletişim formunu doldurmadan web sitesini ziyaret ettiği kullanıcılar artık adlarını, telefon numaralarını ve e-posta adresini Webinara kayıt ediyorlar.

Ticari fuarlarda hedeflenen kullanımla, ticaret fuarı temaslarının sayısı% 80 artırılabilir. Ticari fuar temaslarına katılım oranı genellikle çevrimiçi kayıtlardan daha düşüktür. Bununla birlikte, ticaret fuarı ziyaretçilerinin çoğunun konuyu web semineri aracılığıyla tanımasını ve satış ve istişarelere önemli ölçüde daha açık olmasını sağlamak mümkün olmuştur.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Sigorta Şirketi

Bir Sigorta Şirketi yeni müşterileri çekmek ve mevcut müşterileri ek sigortanın avantajlarından haberdar etmek için web seminerlerini 3 aydır kullanıyor.

Web semineri başlıklarından en önemlileri:

 1. Araç sorumluluğunda nasıl tasarruf edilir
 2. Riskli hayat sigortası ile dikkat edilmesi gereken 5 nokta
 3. Bireysel emeklilik sigortası ile yapabileceğiniz en kötü 3 hata

Bu yolu seçti çünkü birçok insanın sigorta seçiminden bunaldığını ve "Sigorta komisyoncu seçimi de o kadar zor. İnsanların hangi brokerın gerçekten iyi ve hangisinin sadece komisyon aradığını bilmesini nasıl istiyorsunuz? Web seminerleri sayesinde insanlar, moderatörün işini gerçekten bildiğine ve güvenilir bir temas olduğuna çabucak inanıyorlar. "

Sigortacı, web seminerlerini esas olarak Facebook ve Google Adwords üzerinden, her biri bulunduğu yerden 20 kilometre yarıçap içinde tanıtır. Ayrıca günlük gazetedeki reklamlarda da zaman zaman dikkat çekiyor. Sonuç olarak, web seminerlerinde haftada yaklaşık 40-60 katılımcının bulunmasını başarıyor ve bunların yaklaşık dörtte biri önümüzdeki birkaç gün içinde aktif olarak onunla temasa geçiyor.

Ayrıca düzenli haber bültenleri aracılığıyla düzenli müşterilerini web seminerlerinden haberdar eder. Sonuç olarak, müşteri ile yakın bir ilişki kurar, web seminerleri için daha fazla katılımcı kazanır ve mevcut müşterilere öncekinden çok daha fazla sigorta poliçesi satmayı başarır.

Bu önlemler sayesinde, sigorta komisyoncusu her hafta kazandığı yeni müşteri sayısını önemli ölçüde artırmayı başarmıştır. Aynı zamanda, müşteri başına kişisel danışmanlık çabası da azalmıştır çünkü temeller akış yukarı web seminerlerinde zaten açıklanmıştır.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Düğün planlayıcısı

Bir düğün planlayıcısı müşteri kazanmak için otomatik web seminerleri kullanır. Bu amaçla, evli çiftler, arkadaşları ve aileleri için ilginç olan çeşitli konularda web seminerleri düzenliyor:

 1. İstanbulda en güzel 5 düğün mekanı
 2. Düğününüzü planlarken dikkat etmeniz gereken 3 şey
 3. Mükemmel Bekarlığa veda partisi: gelin için unutulmaz bir deneyim

Düğün planlayıcısı web sitesinde ve Facebook'ta düğün planlayıcısını duyurur. Facebook'taki reklamlar çoğunlukla 23 ila 37 yaşları arasındaki ve - web seminerine bağlı olarak - genel olarak veya yalnızca ilişki içinde olan veya yeni ilişki içinde olan kadınlar için yerleştirilir. Katılımcıların çoğu web seminerini izliyor çünkü ilgileniyorlar ve web semineri sırasında profesyonel düğün planlamasının birçok avantajı olduğunu öğreniyorlar.

25 yaşındaki girişimci, özellikle bir şirket kurmanın ilk aşamalarında ilk müşterileri bulmakta sorun yaşadığı için bu rotaya gitmeye karar verdi: Google neredeyse hiç arama yapmadı, ajans için reklam içeren geleneksel reklamların hiçbir sonucu ve önerisi yoktu. Mevcut müşterileri olmadığı için tavsiyede olmuyordu.

Web seminerleri aracılığıyla, kendi bölgesinde bir uzman olarak kendini kurmayı ve düğünlerini bir profesyonel tarafından planlamayı düşünmemiş olan müşterileri bile kazanmayı başardı.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Akademi / okul

Bir pazarlama akademisi yeni kurs katılımcılarını çekmek için otomatik web seminerleri kullanır. Bu amaçla, öğretim görevlileri kendi uzmanlık alanlarına web seminerleri kaydetmişlerdir, bunlar artık her hafta otomatik olarak sunulmaktadır - doğal olarak ücretsizdir. Web semineri konuları şunları içerir:

 1. İçerik pazarlama-Content Marketing, yönetiminizi nasıl ikna edebilirsiniz?
 2. Sosyal medya pazarlaması - bilmeniz gereken 3 şey
 3. Google AdWords'teki Reklamlar: Bütçenizden nasıl daha fazla yararlanabilirsiniz?
 4. Mükemmel blog makalesine giden 7 adım
 5. Basılı reklamlarda en yaygın 5 hata

Web seminerlerinde öğretim elemanları konuyu bir web semineri için uygun ölçüde açıklar ve pratik örnekleri açıklar. Akademinin reklamı başlangıçta öğretim görevlisinizi referans olarak adlandırarak yan tarafta gerçekleşir. Sadece sonunda akademide tartışılan konuların ve diğer konuların daha ayrıntılı olarak tartışıldığı gündüz kursları ve haftalık seminerler olduğuna işaret ediyorlar.

Akademi, web seminerlerini kendi ana sayfasında, Google Adwords ve Facebook üzerinden tanıtır - her biri kitleyi 200 km'lik bir yarıçapla sınırlar. İlgili bloglar da düzenli olarak web seminerleri hakkında rapor vermeye motive edilmektedir. Web seminerleri, eğitim kurumunun katılımcıları öğretim elemanlarının yeterliliği konusunda ikna etmesini ve onları bir seminere veya kursa katılmaya motive etmesini sağlar.

Web seminerleri aracılığıyla, akademi önemli ölçüde daha fazla ders almayı başarıyor. Bunun nedeni, akademinin başkanına göre, ilgili tarafların çoğunun, tekliflerin kalitesini ve aynı zamanda öğretim elemanlarının yeterliliğini ve pratik ilgisini ikna edebilmesinin çok önemli olmasıdır. Web seminerlerinin başarısı budur.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Pazarlama ajansı

İstanbul merkezli bir pazarlama ajansı, web seminerlerini yalnızca müşterilerinin içerik pazarlaması için değil, aynı zamanda kendi müşteri kazanımı için de kullanır. Bu amaçla, ajans her hafta çeşitli pazarlama konularında çeşitli web seminerleri düzenlemektedir, örneğin:

 1. Usta olarak yeni müşteriler kazanmanın 5 yolu
 2. Facebook'ta reklam yerleştirirken dikkat edilmesi gereken 3 şey
 3. Gastronomi için en önemli 5 pazarlama temeli

Ajans, 30 kilometrelik bir yarıçap içinde alakalı bir hedef gruba odaklanarak Google Adwords ve Facebook web seminerlerini tanıtıyor. Web seminerinden sonra, her katılımcı otomatik olarak hangi sektörde oldukları sorusu ve birkaç bireysel ipucu verme teklifini içeren bir e-posta alacaktır. Bu amaçla, ajans kendi blogunda kişisel cevapların çabasını kolaylaştıran çeşitli endüstri örnekleri hazırladı.

Ajans bunu seçti çünkü birçok şirket pazarlamayı kendi ellerine almaya çalışıyor. (Başarısız olanlar ajansın gelecekteki müşterileridir). Web seminerleri aracılığıyla, pazarlama uzmanları sorumlu kişilerle kişisel temas kurabilir ve kendilerini bu aşamada uzman olarak konumlandırabilir.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Fizyoterapist

Bir fizyoterapi kliniği, yeni iş modellerini ve uygulamalarını tanıtmak için web seminerleri kullanır. Uygulama düzenli olarak aşağıdaki gibi çeşitli konularda web seminerleri düzenler:

 1. Kimsenin bahsetmediği sırt ağrısının 3 nedeni
 2. Baş ağrısından kurtulmanın 5 yolu
 3. Tüm vücutta gerginlik: Bir daha asla böyle olmaz

Web seminerleri, uygulamayı çeşitli kanallarda tanıtmaktadır: Facebook, Google Adwords ve yerel günlük gazete. Bu, çeşitli süpermarketlerdeki bülten tahtasında da belirtilir. Sonuç olarak, düzenli olarak çok sayıda katılımcı kazanır ve yetkinliğini ortalama 60 dakika boyunca ikna etme şansına sahiptir. Bu, fizyoterapistlerin, asla bir terapi görmeyi düşünmeyecek hastaları kazanmasını sağlar.

Aynı zamanda, yeni iş modeli her web seminerinin sonunda belirtilmektedir: Talep üzerine, terapistler düzenli olarak bölgesel şirketleri ziyaret eder ve yerinde tedaviler yapar - faydası daha düşük bir hastalık oranı, daha yüksek çalışan memnuniyeti ve daha yüksek verimlilik olan işveren pahasına. Web seminerleri tarafından motive olan birçok katılımcı, bu teklifi kendi yöneticilerine işaret ediyor, bu da çok sayıda müşterinin sürekli olarak kazanılabileceği anlamına geliyor.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Şirket: Personel Eğitimi

Uluslararası bir sanayi grubu, çalışanlarının disiplinler arası becerilerine ve büyük resmi anlamalarına büyük önem vermektedir. Bu nedenle şirket, web seminerleri aracılığıyla çalışan eğitimi sunmaktadır. Örneğin, web semineri başlıkları şunlardır:

 1. Son montajda yapılanlar
 2. Yalın Üretim: Herkesin uygulayabileceği 5 optimizasyon
 3. İş arkadaşlarınız tarafından getirilen 7 harika fikir

Bu tür web seminerleri ile ulaşılacak hedefler şunlardır:

 1. Akış yukarı ve akış aşağı süreçlerini anlama
 2. Diğer alanlarla etkileşim halinde kendi faaliyetlerinizin önemini anlamak için
 3. Çalışanları iyileştirme için fikir ve önerilere aktif olarak katkıda bulunmaya teşvik etmek
 4. Çalışanların daha verimli çalışma yöntemleri ve iş süreçleri konusunda eğitimi

Grup, webinara gönüllü olarak ve fiili çalışma saatleri dışında katılım sunmak istemektedir. Çalışanları katılmaya motive etmek için, en aktif 50 katılımcının listelendiği küresel bir lider panosu vardır. Buna ek olarak, USB flashbellekten tutun, haftasonu gezilerine kadar tüm katılımcılar arasında ödüller çekiliyor.

Her çalışanın katılabilmesi için webinar canlı değil otomatik olarak gerçekleştirilmelidir. Bu, farklı vardiyalarla uyumlu birçok farklı randevu sunulabileceği anlamına gelir.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Sağlık Sigortası

Yasal bir sağlık sigorta şirketi şu anda webinara bir bonus sistemiyle birleştirmeyi planlıyor. Sigortalıların bonus sisteminde puan toplamak için mevsimsel veya yaşa bağlı konularda webinara katılmaları teşvik edilir. Webinar konuları örneğin:

 1. Kış geliyor: Gripten korunmanın 5 yolu
 2. Fıtıklaşmış bir disk korkusu: Böylece kurtuldunuz!
 3. Sağlıklı beslenme kolaylaştı: Bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebilirsiniz

Webinar platformu, kimin hangi webinara kaydolduğunu ve gerçekte kimlerin katıldığını bağımsız olarak tanır. Bu şekilde, kazanılan bonus puanlarını bireysel katılımcılara atayabilir.

Sağlık sigortası şirketi bu rotayı seçti, çünkü sigortalılarına değerli bilgiler sağlamak için iyi bir fırsat olarak görüyor, böylece sağlıklarını uzun vadede sağlıyor ve böylece tedavi maliyetlerinden tasarruf ediyor.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

Spor Stüdyosu

Bir spor salonu düzenli olarak yeni üyeler çekmek için otomatik webinar sunar. En başarılı konular:

 1. 3 ayda rüya gibi bir figür
 2. Pazartesi antrenmanı: 45 dakikalık karın kas eğitimi
 3. Sırt ağrısı geçmişte kaldı: 30 dakikalık yoğun egzersiz

Webinarda, fitness stüdyosu ilgili konu hakkında bilgi sunar veya katılımcılarla evde de yapabileceği kısa bir eğitim seansı yürütür. Stüdyoda farklı ekipmanlarla yapılan bireysel egzersizlerin daha da etkili olacağı düzenli olarak belirtilmektedir, ancak yeni başlayanlar için evde de çalışır. Ayrıca, elbette bir web seminerinde çalışmayan, kişisel bir eğitim planı oluşturmanın en iyisi olduğuna dikkat çekilmektedir.

Webinarı spor salonunu yalnızca Facebook ve kendi web sitesinde tanıtmaktadır. Bir yandan, Facebook üyeleri spor salonundan haberdar edilirken, diğer yandan, zaten uygun bir spor salonu arayan web sitesini ziyaret edenler, tesisin kalitesi ve eğitmenlerin yeterliliği konusunda kendilerini ikna edebilirler.

Webinarın, spor salonunun önemli ölçüde daha fazla üyelik satmasını ve bölgedeki farkındalığını önemli ölçüde artırmasını sağladı.

* Rekabet yasası nedeniyle, belirli şirketlerden gerçek uygulama örnekleri vermemize izin verilmemektedir. Bu nedenle, bunun pazarlama uzmanlarımız tarafından sizin için değiştirilmiş hayali bir örnek olduğunu lütfen unutmayın.

webinar
 

Online Webinar için 14 gün ücretsiz webinar programı -
Deneyin farkı görün!