Açılış sayfaları için hazır şablonlar ve açılış sayfası düzenleyicisi
 

Sürükle ve bırak düzenleyicimizle, yaratıcılığınızı geliştirin ve sayfanızı birkaç dakika içinde oluşturun. 
Açılış sayfanız için istediğiniz özellikleri, logonuzu, web adresinizi belirleyin, her öğesini taşıyın,
değiştirin, daraltın, gruplayın, renklendirin veya şekillendirin, dakikalar içinde Prezentabl olun. 
Dilerseniz hazır şablonlarımızdan seçip, sadece içeriğini değiştirerek, açılış sayfanızı hemen kullanmaya başlayın. 

Dijital mecralarda, webinar'ınızı izlemek isteyenler, açılış sayfanızdan kaydını oluşturup,
sunmuş olduğunuz saat dilimlerinde, diledikleri saat'de webinarınızı izleyebilir. 

 

Neden Açılış Sayfası?
"Açılış sayfası", bir ürünün, hizmetin vb. Reklamının yapıldığı ve potansiyel bir müşterinin sizi yönlendirdiği bir web sitesini tanımlayan çevrimiçi pazarlama terimidir. Sitenin amacı, potansiyel müşteri ile belirli bir eylemde bulunmaktır. Bu genellikle bir satın alma işlemidir; bizim durumumuzda bu, webinar'ınıza kaydolmakla ilgilidir. Müşteri web sitesine çeşitli kanallar üzerinden gelir. Bu, örneğin bir haber bülteni yoluyla, aynı zamanda sosyal medya kanalları, bir YouTube videosu, Google veya diğer reklamlar aracılığıyla veya hatta bir URL veya QR kodu yoluyla çevrimdışı olarak yapılabilir.


Açılış sayfasında reklamı yapılan şirketler veya ürünler genellikle ilgili tarafça bilinmemektedir. Bununla birlikte, webinar'larda, eski katılımcıların başka bir webinar konusu hakkında bildikleri aynı sağlayıcıya tekrar kayıt olmaları sıklıkla görülür.

Açılış sayfasının yapısı, sayfanın açıkça belirlenmiş hedefini destekler: merkezi bir "Harekete Geçirici Mesaj"  entegre edilmiştir, bir düğme biçiminde bir eylem isteği. Açılış sayfasında ana hedefin dikkatini dağıtmaktan kaçınmak için birkaç istem daha var. Sayfa her zaman ziyaretçi için açık bir şekilde düzenlenmeli ve yeterli bilgi sağlanmalıdır. Hiçbir koşulda sayfa aşırı yüklenmemeli ve ziyaretçiyi “bunaltmamalı”. Webinar'ın içeriğini ilk bakışta ziyaretçiye aktarmak için iyi bir başlık gereklidir. Daha sonra o kadar önemli olmayan ek bilgiler sayfada daha fazla bulunabilir.

Webinar'ınızın Açılış Sayfası
Webinar'ınız için kendi açılış sayfanızda her zaman bir başlık alanı(header alanı), iki içerik alanı ve alt kısım bulunur. Örneğin, webinarı tanımlamak için aşağıdaki ikinci içerik bölümünü kullanabilirsiniz. Bu şekilde, açılış sayfası ziyaretçiyi çok fazla içeriğe boğmadan tüm içeriği net ve avantajlı bir şekilde sunabilirsiniz.

Düzenleme modunda
Her webinar açılış sayfasını ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz. Bunun tek istisnası, logonuzun arka plan rengi ve sayfanın altındaki baskı da dahil olmak üzere alandır. 

Kayıt formu
Kayıt formu, başarılı bir açılış sayfasının önemli noktalarından biridir. İlgili tarafların çok fazla alan doldurması gerekiyorsa veya düğme açıkça etiketlenmemişse, form hızla bir dönüşüm katili olabilir. Ancak, e-posta adresi ve ad gibi en önemli bilgiler, her kullanıcının girmeye alışık olduğu standart giriş alanlarıdır. Kayıttan sonra, webinar hatırlatıcıları gibi önemli webinara giriş mesajı, e-posta adresi aracılığıyla gönderilir.

Özetle, açılış sayfasının webinar'ınızında başa çıkması gerektiği anlamına geldiği söylenebilir. Açık yapılar, uygun içerik ve merkezi bir eylem çağrısı, potansiyel müşterilerinizi hemen ikna edecek en önemli üç noktadır. 

Webinar'larınızda başarılar dileriz!